Sposoby żywienia noworodków z mlekiem Bebiko 1

Organizm noworodka nawet wiele tygodni po porodzie wciąż nie jest w pełni ukształtowany – głównie chodzi o układ odpornościowy malucha oraz jego system nerwowy. Wymagają one specjalnego wsparcia poprzez właściwą pielęgnację, częste spacery na świeżym powietrzu, ale również dietę.

Dieta noworodka opiera się wyłącznie na pokarmach płynnych. Do 3. miesiąca życia maluch nie powinien dostawać do jedzenia niczego innego poza mlekiem – kobiecym lub modyfikowanym, na przykład  modyfikowanym mlekiem Bebiko 1. Do 3. miesiąca życia układ pokarmowy noworodka wciąż się rozwija, dlatego nie powinno się dokarmiać go jeszcze potrawami stałymi, sokami ani przecierami – włączane są one stopniowo, w niewielkich ilościach do diety niemowlaka po 3. miesiącu życia.

Do tego czasu maluch nie wymaga nawet tak zwanego przepajania, czyli podawania przegotowanej wody ani herbatek – wyjątkiem są duże upały lub przechodzenie przez noworodka chorób występujących z gorączką. W przypadku, gdy mama ma problemy z laktacją i jej piersi nie produkują dość pokarmu, by poradzić sobie z potrzebami żywieniowymi dziecka, można wspomagać się podając maluchowi mleko Bebiko 1 przeznaczone dla noworodków do 6. miesiąca życia. To mleko modyfikowane ma skład i mikroflorę zbliżoną do tej występującej w kobiecym mleku, dlatego może z powodzeniem zastąpić je, gdy mamie brakuje pokarmu. Takie mleko modyfikowane warto posiadać w domu, w którym ma pojawić się maluch, by podawać je naprzemiennie z mlekiem kobiecym lub zastąpić nim karmienie piersią, gdyby okazało się ono z różnych względów niemożliwe. Jest to sposób żywienia zalecany przez neonatologów.