Polecane zioła na menopauzę

Preparaty mineralno-witaminowe oraz suplementy diety z ekstraktami naturalnymi to jeden ze sposobów na poprawę samopoczucia i zdrowia oraz na walkę z niekorzystnie odczuwanymi zmianami w organizmie.

Zdrowie i przeciwdziałanie objawom menopauzy

Zioła na menopauzę to sposób naturalnego przeciwdziałania różnorakim dolegliwościom kobiecym, przy których można wspomagać się suplementami diety oraz witaminami, który może być równie skuteczny, co syntetyczne preparaty.

W ziołolecznictwie możemy wyodrębnić całkiem długą listę naturalnych ziół, które posiadają właściwości prozdrowotne i pomocne w problemach kobiecych. Pomagają one w walce z PMS, negatywnymi objawami przemian hormonalnych w organizmie, symptomami okresu menopauzy.

Zioła na menopauzę

Niektóre ze znanych ziół stosowanych na menopauzę i problemy kobiece, to arcydzięgiel, kozłek lekarski, nagietek, arnika, szałwia lekarska, krwawnik, rumianek, wiesiołek dwuletni czy pluskawica groniasta. Posiadają one cały wachlarz właściwości, spośród których można wymienić np. zwalczanie uderzeń gorąca i obfitego pocenia, obniżenie poziomu cukru we krwi – szałwia lekarska, bolesność piersi oraz problemy dróg moczowych – wiesiołek dwuletni, rozdrażnienie i niepokój – rumianek pospolity, i wiele innych.

Zioła na menopauzę, aby były skuteczne, to znaczy by w ogóle ich działanie miało szansę być odczuwalne, powinny być stosowane przez dłuższy okres, a ich dawkowanie powinno być odpowiednio dostosowane i regularne – w razie pytań lub wątpliwości można zwrócić się po poradę na temat stosowania poszczególnych ziół do specjalistów: zielarza, farmaceuty czy lekarza.