Nadmierne pocenie

Nie ma wątpliwości, że pocenie jest człowiekowi bardzo potrzebne. Niemniej jednak, u niektórych przyjmuje zbyt duże rozmiary. Jakie problemy sprawia nadmierne pocenie się i jak sobie z nimi radzić?

Funkcje pocenia
Generalnie, pocenie to mechanizm organizmu, który ma za zadanie go ochłodzić. Dlatego też, najmocniej ludzie pocą się, gdy jest gorąco, gdyż wtedy organizm najbardziej potrzebuje ochłodzenia. Niemniej jednak, niektórzy pocą się w każdych warunkach, niezależnie od tego, jaka jest temperatura powietrza.

Nieprzyjemny zapach
Niewątpliwie, nadmierne pocenie ma wiele negatywnych stron. Między innymi warto wskazać tutaj nieprzyjemny zapach. Pot generalnie przeważnie pachnie źle, a kiedy produkowane są duże jego ilości, odór jest bardzo mocny.

Plamy potu na ubraniach
Kolejna kwestia, która jest bardzo problematyczna, to plamy potu na ubraniach. Bez wątpienia plamy pod pachami wyglądają nieestetycznie i każdy wolałby się ich pozbyć. Poza tym, warto zauważyć, że od potu mogą powstawać na ubraniach plamy, których nie będzie się już dało sprać. Czasami po praniu, w różnych miejscach, zwłaszcza pod pachami, osadzają się na ciuchach żółte lub czarne plamy.

Jak zapobiec poceniu się?
Niewątpliwie, kiedy problem przybiera duże rozmiary konieczne jest zastosowanie tabletek na pocenie lub też jakiegoś innego mocniejszego środka. Tabletki na pocenie blokują wydzielanie potu, co pozwala uniknąć chociażby plam na odzieży.

Oczywiście, warto także korzystać z dezodorantu. Należy jednak sprawdzać, czy w jego składzie nie ma soli aluminium. To właśnie one w konsekwencji kontaktu z potem tworzą plamy na ubraniach.