Kosmetyki na letnie wojaże

krem z filtrem

Kiedy w planach jest letni wyjazd to prędzej czy później trzeba zacząć pakować walizki. Obok ubrań trzeba zabrać ze sobą kosmetyki, ale jakie? To może niejednej osobie spędzić sen z powiek.

Chusteczki, balsam, wody

Wśród znawczyń i znawców tematu do letniej torby warto wziąć przede wszystkim wodę tonizującą lub wodę termalną, dzięki której można zawsze i szybko się odświeżyć. Wiadomo, że podczas wyjazdu rzadko kiedy jest to możliwe. Chusteczki nawilżające to również rzecz, którą warto mieć przy sobie. Nie można zapominać też o balsamie do ust, który w wielu przypadkach ma też właściwości chłodzące. Przydać się może też balsam chłodzący, zwłaszcza gdy ktoś przesadzi z opalaniem, a to przecież może się zdarzyć. Warto sięgnąć też po podkład z wysokim filtrem i wodoodporny tusz do rzęs.

Krem numer jeden

Zanim jednak urlopowicz zacznie tworzyć długą listę zakupów, to na jej szczycie powinien znaleźć się krem z filtrem – szczególnie jeśli mamy dzieci. I to nie jakiś pierwszy lepszy, ale taki, który zapewni ochronę odpowiednią do danego fototypu skóry. Tylko wówczas można beztrosko wylegiwać się na plaży i korzystać z kąpieli słonecznych. Dzisiaj do wyboru jest całe mnóstwo tego typu środków i trzeba wiedzieć, jak je wybierać, a jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości warto zapytać profesjonalistę. Nie można łudzić się, że gdy wybierzemy jak najniższy filtr to ładnie się opalimy, ale też zabezpieczymy się przed złym działaniem słońca. Kiedy karnacja jest jasna, to krem z filtrem powinien być dosyć wysoki, inaczej narażamy się do na oparzenia słoneczne. Należy pamiętać, że dzieci są bardziej narażone na poparzenia słoneczne, dlatego należy wybierać specjalne kremy z filtrem dla dzieci.