Czy kosmetyki na cellulit działają?

Kosmetyki na cellulit znaleźć można obecnie w zasadzie w każdym supermarkecie. Wybór w tym zakresie jest naprawdę ogromny. Jednak czy rzeczywiście są one skuteczne?

Cellulit to problem, który dotyka 90% kobiet i to bez względu na ich wiek. W przypadku mężczyzn praktycznie nie występuje. Istnieje wiele hipotez na temat jego powstawania. To z jednej strony zdegenerowana tkanka tłuszczowa w formie grudek, a z drugiej obrzęk. Dlatego też celem kosmetyków na cellulit jest spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawienie drenażu.

W rzeczywistości nie istnieje cudowny kosmetyk, który w 100% likwidowałby problem pomarańczowej skórki. Jednak regularne stosowanie kremu czy balsamu na cellulit sprawia, ze staje się on mniej widoczny, a skóra wygładzona. Takie kosmetyki działają przede wszystkim drenująco i usuwają zastój limfy. Efektem jest ładniej wyglądająca skóra. Jednak kluczem do sukcesu jest systematyczność. Poza tym samo nałożenie preparatu nie wystarczy. Konieczny jest też masaż przy użyciu szczotki czy specjalnego masażera.

Oprócz kosmetyków wiele kobiet decyduje się na skorzystanie z różnego rodzaju zabiegów na cellulit. Dermatolodzy polecają przede wszystkim laseroterapię. W większości przypadków są one bardziej skuteczne niż kosmetyki na cellulit, nawet te najdroższe. Poza tym ważna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Specjaliści coraz częściej przychylają się do zdania, że nieestetyczna pomarańczowa skórka może być efektem kiepskiego odżywiania się. W końcu obecnie niestety wiele produktów sprzedawanych w supermarketach zawiera sporo cukru i konserwantów, które niekorzystne wpływają na wygląd i kondycję skóry.